Wycena rzeczoznawcy

Rzeczoznawstwo, czyli fachowa ocena profesjonalisty

W przypadku zaistnienia szkody, nieodzownym jest ekspertyza uszkodzeń. Jest to szczególnie ważne, gdy staramy się o odszkodowanie. Podobnie jak w przypadku negocjacji z ubezpieczycielem, warto sięgnąć po specjalistę – rzeczoznawcę.

Znam się na samochodach, po co mi rzeczoznawca?

Biegły fachowiec dokonuje przeglądu stanu technicznego (całość lub dana część), dokumentując wszystko na zdjęciach. Sporządzony w ten sposób raport z opisem szczegółowo obrazuje poszczególne uszkodzenia. To z kolei pomaga mu wykonać kosztorys. Oczywiście rzeczoznawca nie robi tego „na oko”, lecz przy użyciu profesjonalnych programów.

Chcę zasięgnąć drugiej opinii

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, nasi rzeczoznawcy mogą weryfikować opinie kolegów po fachu, jeśli tego zażyczy sobie klient. Prócz tego istnieje możliwość wycenienia rynkowej wartości auta, której może dokonać już w ciągu doby. To ważne, jeśli zależy Ci na czasie. Może np. znalazłeś interesujący Cię samochód i chciałbyś wyprzedzić konkurentów w aukcji, lecz nie ufasz wycenie albo interesuje Cię leasing pojazdu? Tutaj też pomożemy.

Czy opinia rzeczoznawcy jest konieczna?

Tak, taki raport jest niezbędnym elementem podczas procedury określania wysokości Twojego odszkodowania. Fachowiec musi podać wartość pojazdu przed szkodą, w trakcie i po kolizji. Szczególnie, że możesz uzyskać w ten sposób kolejne odszkodowanie od ubezpieczyciela za pierwsze uszkodzenie samochodu – tzw. Rynkowy Ubytek Wartości Pojazdu.

Daj sobie pomóc. Pamiętaj, rzeczoznawcy firmy Soris mają uprawnienia Ministra Infrastruktury Drogowej. Tylko tacy ludzie gwarantują stworzenie raport szybkiego, wyczerpującego i co najważniejsze, uczciwie profesjonalnego.

Szybki kontakt